ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ

ΠΟΛΕΜΙΟΥ

1.Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στο σχολείο, ντυμένοι ευπρεπώς με την μαθητική τους στολή, 30 λεπτά πριν από την έναρξη των εξετάσεων και στην αίθουσα εξέτασης τουλάχιστο δεκαπέντε λεπτά πριν από την έναρξη της εξέτασης

2. Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν μαζί τους τα ακόλουθα:

• Πένες χρώμα ΜΠΛΕ ή ΜΑΥΡΟΥ.
  • Γεωμετρικά όργανα για την εξέταση των Μαθηματικών και μικρό χάρακα για την εξέταση της Φυσικής.
  • Υπολογιστική Μηχανή, σφραγισμένη από το σχολείο, που να μην επιδέχεται προγραμματισμό, για την εξέταση των Μαθηματικών, της Φυσικής, της Χημείας, της Λογιστικής , της Πληροφορικής, των Τεχνολογιών και των μαθημάτων Σχεδίου, και των άλλων μαθημάτων όπου προβλέπεται η χρήση υπολογιστικής μηχανής.

Χρήση υπολογιστικής μηχανής που δεν είναι σφραγισμένη, ή επιδέχεται προγραμματισμό, θα θεωρηθεί ως απόπειρα δολίευσης.

3. Η παράδοση του γραπτού τετραδίου απαντήσεων από κάθε μαθητή που αποχωρεί από την αίθουσα της εξέτασης είναι υποχρεωτική.

4. Δεν επιτρέπεται η αποχώρηση κανενός υποψηφίου από την αίθουσα εξέτασης, πριν περάσουν 30΄ από την έναρξη της εξέτασης.

5. Οι υποψήφιοι έχουν υποχρέωση να συμπεριφέρονται με κοσμιότητα, να συμμορφώνονται με τους κανονισμούς και να τηρούν πιστά τις υποδείξεις και συστάσεις των επιτηρητών. Τονίζεται ιδιαίτερα ότι η δολίευση ή η απόπειρα για δολίευση ή η άρνηση συμμόρφωσης προς τις υποδείξεις και συστάσεις των επιτηρητών συνεπάγεται την αποπομπή του εξεταζομένου από την αίθουσα και τη βαθμολόγηση του γραπτού με μονάδα στο συγκεκριμένο μάθημα.

6. Οι υποψήφιοι δεν επιτρέπεται να φέρουν στην αίθουσα των εξετάσεων κινητό τηλέφωνο, βιβλία, κασετίνα, τετράδια, σημειώσεις, λογαριθμικούς ή άλλους πίνακες, προγραμματιζόμενες ηλεκτρονικές μηχανές, ηλεκτρονικούς μεταφραστές ή οτιδήποτε σχετικό με το εξεταζόμενο μάθημα. Οι απαντήσεις πρέπει να είναι γραμμένες με πένα χρώματος μπλε ή μαύρου. Τα σχήματα μπορούν να γίνουν με μολύβι. Δεν επιτρέπεται η χρήση διορθωτικού υγρού.

7. Οι μαθητές πρέπει να διαβάσουν προσεκτικά τις οδηγίες που αναγράφονται στο εξεταστικό δοκίμιο και να απαντήσουν σε όσες ερωτήσεις απαιτείται. Σε περίπτωση που μαθητής απαντήσει σε περισσότερες ερωτήσεις/ασκήσεις τότε θα ληφθούν υπ’ όψιν και θα βαθμολογηθούν όσες ερωτήσεις/ασκήσεις απαιτούνται με τη σειρά που εμφανίζονται στο τετράδιο/φύλλα απαντήσεων.

8. Το κάπνισμα απαγορεύεται κατά τη διάρκεια της εξέτασης και γενικά στο σχολικό χώρο.

Πάφος, Μάιος 2018

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

Σχεδιασμός Ιστοσελίδας :Ασπρομάλλης Γιάννης | Συντήρηση Ιστοσελίδας:Ασπρομάλλης Γιάννης
Copyright© 2014-2018 Γυμνάσιο - Λύκειο Πολεμίου. All Rights Reserved.